شرکت کهکشان سیستم رو
تلفن: 09128388153

مقالات


درباره اتیس (OTIS)

درباره اتیس (OTIS)

شرکت Otis توسط Elisha Otis درسال 1854 در شهر نیویورک آمریکا  تاسیس شد. الیشا اوتیس در سال 1861 در اثر دیفتری از دنیا رفت و فرزندانش چارلز و نورتون مسئولیت شرکت را به عهده گرفتند. این شرکت در سال 1870 اولین آسانسور هیدرولیکی تحت فشار بخار آب را به جهان معرفی کرد.
آسانسور بدون موتورخانه  (MRL: machine room less elevator)

آسانسور بدون موتورخانه (MRL: machine room less elevator)

آسانسور MRL یا روملس، از نظرفنی نوعی آسانسور کششی یا هیدرولیکی است که برای حرکت کردن، نیازی به  موتورخانه ندارد. عموما در ساختمان هایی که امکان قرار دادن موتورخانه  در بالای چاه آسانسور وجود نداشته باشد یا حتی باعث برهم خوردن زیبایی طراحی بنای ساختمان گردد از آسانسورهای روملس استفاده می شو...
انواع ضربه گیر آسانسور

انواع ضربه گیر آسانسور

بافر یا ضربه گیر ، وسیله ایست که در انتهای چاهک آسانسور و روی سکوی با ارتفاع حداقل 50 سانتی متری قرار گرفته  و مانع برخورد شدید کابین آسانسور با کف چاه می شود.
سرویس نگهداری و تعمیر آسانسور

سرویس نگهداری و تعمیر آسانسور

از آنجائیکه پیشگیری بهتر از درمان است، با داشتن یک برنامه بازرسی دقیق و تعمیر و نگهداری دوره ای آسانسور می توان از نیاز به تعمیر آن و ایجاد هزینه های گزاف مالی و حتی جانی کاربران جلوگیری کرد!
مراحل نصب آسانسور

مراحل نصب آسانسور

چون آسانسورها طبق  استاندارهای جهانی ساخته و نصب می شوند،  لذا مراحل نصب و راه اندازی آسانسورها به مهارت و دقت زیادی نیاز دارد.در نصب هر کدام از انواع آسانسورها موارد خاصی وجود دارد که باید رعایت شود. در ادامه بطور خلاصه به مراحل نصب می پردازیم.
انواع درب آسانسور

انواع درب آسانسور

از  مهمترین  تجهیزات آسانسور درب آن است. وجود درب های با کیفیت  باعث بالا رفتن کیفیت عملکرد آسانسور می شوند.همچنین از نظر ایمنی، زیبایی و تزئینی حائز اهمیت بوده و علاوه بر حفظ امنیت جانی مسافران، یکی از بهترین راهها برای انتقال تم طراحی در سراسر یک ساختمان است.
نکات مهم در خرید آسانسور

نکات مهم در خرید آسانسور

از آنجایی که آسانسور هر روز مورد استفاده قرار میگیرد و خرابی یا توقف آن مشکلاتی به همراه دارد باید در هنگام خرید تجهیزات بسیار با دقت عمل نمود.در ادامه به نکات مهمی که باید در خرید آسانسور در نظر گرفت اشاره می کنیم.
سرعت آسانسور

سرعت آسانسور

از ویژگی های یک آسانسور سرعت آن است.سرعت آسانسور بسته به اینکه در کجا استفاده می شود متفاوت  بوده  و می تواند کند، متوسط و با بسیار تند باشد.آسانسورهای بسیار تند اغلب در آسمان خراش ها و ساختمان های مرتفع استفاده می شوند.
بیمه آسانسور

بیمه آسانسور

نقص فنی در آسانسور ممکن است خسارت جانـی و مالـی  جبران‌ ناپذیری با خود به همراه داشته باشدبنابراین بیمه‌آسانسور با تحت پوشش قرار دادن هزینه‌ها تا حد زیادی  از نگرانی بابت این‌گونه حوادث را کاهش می دهد.
تاریخچه آسانسور

تاریخچه آسانسور

این روزها استفاده از آسانسور آنقدر ضروری است که تبدیل به یکی از تجهیزات جدا نشدنی ساختمان ها شده است.اگر آسانسور نبود هرگز آسمان خراشی ساخته نمی شد!