شرکت کهکشان سیستم رو
تلفن: 09128388153

مقالات عمومی


آسانسور بدون موتورخانه  (MRL: machine room less elevator)

آسانسور بدون موتورخانه (MRL: machine room less elevator)

آسانسور MRL یا روملس، از نظرفنی نوعی آسانسور کششی یا هیدرولیکی است که برای حرکت کردن، نیازی به  موتورخانه ندارد. عموما در ساختمان هایی که امکان قرار دادن موتورخانه  در بالای چاه آسانسور وجود نداشته باشد یا حتی باعث برهم خوردن زیبایی طراحی بنای ساختمان گردد از آسانسورهای روملس استفاده می شود.

وزنه تعادل آسانسور

وزنه تعادل آسانسور

وزنه تعادل وسیله ایست برای متعادل کردن وزن آسانسور و  توسط فلکه هرزگرد و سیم بکسل به کابین آسانسور وصل می شود و از تعداد مشخصی وزنه درون یک قاب فلزی تشکیل شده و وزنه ها طوری جایگذاری شده اند که در صورت سقوط و یا توقف ناگهانی، به بیرون پرت نشوند.

مراحل نصب آسانسور

مراحل نصب آسانسور

چون آسانسورها طبق  استاندارهای جهانی ساخته و نصب می شوند،  لذا مراحل نصب و راه اندازی آسانسورها به مهارت و دقت زیادی نیاز دارد.در نصب هر کدام از انواع آسانسورها موارد خاصی وجود دارد که باید رعایت شود. در ادامه بطور خلاصه به مراحل نصب می پردازیم.

انواع درب آسانسور

انواع درب آسانسور

از  مهمترین  تجهیزات آسانسور درب آن است. وجود درب های با کیفیت  باعث بالا رفتن کیفیت عملکرد آسانسور می شوند.همچنین از نظر ایمنی، زیبایی و تزئینی حائز اهمیت بوده و علاوه بر حفظ امنیت جانی مسافران، یکی از بهترین راهها برای انتقال تم طراحی در سراسر یک ساختمان است.

نکات مهم در خرید آسانسور

نکات مهم در خرید آسانسور

از آنجایی که آسانسور هر روز مورد استفاده قرار میگیرد و خرابی یا توقف آن مشکلاتی به همراه دارد باید در هنگام خرید تجهیزات بسیار با دقت عمل نمود.در ادامه به نکات مهمی که باید در خرید آسانسور در نظر گرفت اشاره می کنیم.

سرعت آسانسور

سرعت آسانسور

از ویژگی های یک آسانسور سرعت آن است.سرعت آسانسور بسته به اینکه در کجا استفاده می شود متفاوت  بوده  و می تواند کند، متوسط و با بسیار تند باشد.آسانسورهای بسیار تند اغلب در آسمان خراش ها و ساختمان های مرتفع استفاده می شوند.

بیمه آسانسور

بیمه آسانسور

نقص فنی در آسانسور ممکن است خسارت جانـی و مالـی  جبران‌ ناپذیری با خود به همراه داشته باشدبنابراین بیمه‌آسانسور با تحت پوشش قرار دادن هزینه‌ها تا حد زیادی  از نگرانی بابت این‌گونه حوادث را کاهش می دهد.

چاه آسانسور

چاه آسانسور

چاه آسانسور تونلـی عمودیست  که از پی تا سقف آخریـن طبقه ساختمان و اتاقکی که در بالای ساختمان است (موتورخانه آسانسور)، کشیده شده و با دیـوارهای داخلی طبقات و درب‌ها محصور می‌شود. کابیــن، شاسـی و سایر بخش‌ های  دیگر آسانسور در داخل همین تونـل قرار دارند.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...