شرکت کهکشان سیستم رو
تلفن: 09128388153

مقالات تخصصی


کنترل فاز یا رله کنترل فاز

کنترل فاز یا رله کنترل فاز

در برق صنعتی از وسایل و تجهیزاتی برای حفاظت مصرف کننده در مدار و تابلو برق استفاده می شود و کنترل فاز هم یکی از این تجهیزات حفاظتی است که به صورت الکترونیکی عمل حفاظت الکتروموتور را به عهده می گیرد.کنترل فاز از موتور در برابر اختلالات ولتاژ محافظت  می کند .

برق آسانسور

برق آسانسور

برق آسانسور یکی از بخش های مهم آسانسور بوده و تا حدودی پیچیده است. بنابراین با اینکه بخشی از آن می تواند توسط یک برق کار ساختمان انجام شود، اما در نهایت برای بخش های تخصصی آن به یک نصاب متخصص آسانسور که در این کار مهارت داشته باشد نیاز است.

کنتاکتور و رله کنتاکتور

کنتاکتور و رله کنتاکتور

کنتاکتور یک کلید الکترومغناطیسی است که برای سوئیچ کردن و قطع و وصل جریان مدار استفاده میشود.رله کنتاکتور نوعی کلید است که می‌توان آن کلید را با استفاده از ولتاژ و عبور جریان از سیم پیچ کنترل کرد و مانند کنتاکتور با تحریک پایه‌ های بوبین (سیم پیچ تحریک) چند تیغه‌ی باز را بسته و چند تیغه‌ی بسته را باز می‌کند.شباهت کنتاکتور و رله کنتاکتوراین است که هر دو دارای یک پوشش خارجی برای محافظت از تمام قسمت های داخلی هستند.در ساخت آنها از یک سیم پیچ الکترومغناطیسی برای باز کردن و بستن اتصال کانتکتها(بارها) استفاده شده است.شامل مجموعه ای از ترمینال های ورودی برای کنترل سیگنالها و ترمینال های کانتکت عملیاتی هستند.

موتور گیرلس و ویژگی های خاص آن

موتور گیرلس و ویژگی های خاص آن

موتور گیرلس آسانسور ویژگی های خاص زیادی دارد. موتور گیرلس آسانسور خیلی بهتر از دیگر موتور عمل می کند برای آشنایی بیشتر با این موتور ها با ما همراه باشید. پیشرفت علم و تکنولوژی در صنعت برق و مکانیک باعث شد تا صنعت آسانسور پیشرفت های چشمگیری داشته باشد و موتور های گیرلس مغناطیس دائم AC بیش از دو دهه است که در صنعت آسانسور اروپا و آسیا استفاده می شوند.بازدهی مکانیکی بالاتر نسبت به سیستم کششی گیربکسی ،بازدهی الکتریکی بالاتر نسبت به موتور های کششی القایی یا موتور های DC  موتوری -ژنراتوری (MG) یا سیستم های هیدرولیکی ، اندازه کوچکتر موتور که امکان کوچک کردن موتور خانه MRL  را فراهم میکند و نیاز اندک به تعمیر و نگهداری ، از جمله دلایل افزایش روز افزون این موتور ها است

تشخیص آسیب دیدگی سیم بکسل

تشخیص آسیب دیدگی سیم بکسل

تشخیص آسیب دیدگی در سیم بکسل هابرای تست سیم بکسل و تعیین معیوب بودن آن از روش زیر استفاده می شود اگر در طول شش برابر قطر سیم بکسل بیشتر از سیزده رشته و یا در طول سی برابر قطر بیشتر از بیست و سه رشته شکستگی داشته باشیم یا رشته ها دو پهنه و یا بیرون زده باشند آن سیم بکسل معیوب است و باید تعویض گردد برای انجام این کار می آیند این مقدار از طول سیم بکسل را در بالای فلکه کششی مشاهده می کنند و چند بار این طول را بررسی می کنندو لازم به ذکر است که اگر آسانسور دارای چند رشته سیم بکسل باشد فقط یک رشته از آن را بررسی می کنندوقتی آسانسور به طور تقریبی حدود 56000 الی 6000 کیلومتر ( حدود هفت تا هشت سال ) کار کند زمان تعویض سیم بکسل ها فرا میرسد . ( مشروط به اینکه آسانسور بر اساس استاندارد و با استفاده از تجهیزات استاندارد نصب شده باشند )

حداقل سرعت مجاز آسانسور های مسافربری

حداقل سرعت مجاز آسانسور های مسافربری

طبق دستوالعمل استاندارد ملی ایران حداقل سرعت مجاز آسانسور های مسافربر با توجه به ارتفاع ساختمان  از کف طبقه زیرین تا کف طبقه رویین در ساختمان های با 8 طبقه 63/0 متر بر ثانیه در ساختمان های با 9 طبقه 1 متر بر ثانیه ، در ساختمان ها ار 13 تا 20 طبقه 6/1 متر بر ثانیه ، در ساختمان های از 21 تا 25 طبقه 2 متر بر ثانیه و در ساختمان های از 24 تا 30 طبقه 5/2 متر بر ثانیه می باشد نکته قابل توجه اینکه سرعت های ذکر شده راهنمای ساده به منظور مشخص کرد حداقل سرعت لازم در طراحی و انتخاب آسانسور است . از این رو زمان انتظار مناسب در ساختمان های اداری و تجاری . یا کاربری خاص حتی برای انتخاب دقیق آسانسور در ساختمان های مسکونی باید بر اساس ساتاندارد ملی و استاندارد جهانی ایزو 4190 و با توجه به سطح به کار رفته در زیربنا ، تعداد ساکنان در ساختمان ، انتخاب تعداد آسانسور ، محاسبات ترافیکی ، ظرفیت ، سرعت و دیگر مشخصات اقدام کرد

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...